שירותי נוטריון

נוטריון הוא איש מקצוע בתחום המשפט אשר מבצע מן סוג של שליחות ציבורית לשירותים נוטריוניים בארץ, קיימת חשיבות רבה, היות וללא שירות נוטריוני, אזרחים רבים בישראל, לא יוכלו להגיש מסמכים בעלי תוקף משפטי אם לבתי המשפט או גם לשאר מוסדות ממשלתיים. יש לציין כי במקרים רבים שירותי נוטריון, מיועדים גם למוסדות ממשלתיים בחו”ל. 

שכרו של נוטריון, קבוע בחוק ואינו נתון לשיקול דעתו בלעדית של נוטריון.

 

אז מי הוא למעשה נוטריון?

לא כל עורך דין אשר קיבל רישיון לעריכת דין מלשכת עורכי הדין הוא נוטריון. על מנת להיות נוטריון, יש לעסוק במקצוע עריכת דין 10 שנים. עוה”ד עובר הכשרה מיוחדת על מנת לעסוק גם כנוטריון. תפקידו של הנוטריון הוא לאשר, לאמת וכן, לערוך סוגים שונים של מסמכים משפטיים. מסמכים נוטריוניים, הינם מסמכים שיש בהם חשיבות ראייתית אשר קשה יהיה לסתור אותה. 

קיימים סוגים רבים של אישורים נוטריוניים כגון: אימות חתימה, תרגומים נוטריוניים משפות שונות אשר בהם מתמחה הנוטריון ועוד. למשל בתי משפט, דורשים לראות אישור נוטריוני טרם קבלתו כראייה.

למעשה, שירותי נוטריון חולשים על הרבה תחומים וניתן להתקדמות של תהליכים משמעותיים בכל מיני סוגיות. למשל תרגום ואימות של תעודת לידה על מנת להגיש מועמדות לאזרחות זרה, תרגום של כל מיני תצהירים, תרגום וחתימה נוטריונית על תעודות רפואיות במטרה לתבוע פיצויים וכן חתימה נוטריונית על מסמכים חשובים כגון: צוואות, הסכמי ממון או ייפוי כוח מתמשך. 

לדוגמא, בכל עסקת נדל”ן קיים צורך בייפוי כוח נוטריוני. גם לאישור נישואין או לתעודת תואר אקדמאי יש לאשר את אמיתות המסמך.

בחירה נכונה של משרד עורך דין ונוטריון
בגלל שמשרדי נוטריון, מציעים שירותים מגוונים ושונים, מומלץ לפנות לנוטריון אשר מתאים לצרכים שלכם.עורכת דין אירנה שטרן עו”ד ונוטריון, הינה עו”ד מנוסה המחזיקה גם בסמכות נוטריונית וכן, בסמכות של ייפוי כוח מתמשך. עוה”ד שטרן, מלווה לקוחות רבים תוך שמירה על כבודם וזכויותיהם ועל רכושם. הלקוחות מקבלים ייעוץ, כל אחד בהתאם לצרכיו. 

שירותים נוספים שהמשרד מציע ללקוחותיו הוא: תרגום נוטריוני גם בשפה הרוסית, כאשר המשרד פונה לאוכלוסייה הרוסית, הן בליווי משפטי והן בכל הקשור לאישור, תרגום וחתימה על מסמכים נוטריוניים.

צור קשר

לפרטים וקביעת פגישת יעוץ מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לייעץ לכם ולעמוד לשירותכם

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם