התרת נישואין טפסים

כל מה שצריך להבין על הליכי התרת נישואין טפסים

על פי חוק התרת נישואין, זוגות המעוניינים בהליך התרת נישואין וגירושין צריכים להגיש את התרת נישואין טפסים  לבית המשפט לענייני משפחה. בבקשתם הם נדרשים לציין את הדת אליה הם משתייכים ומתי ובאיזה מסגרת הם מיסדו את הקשר הזוגי. כמו כן עליהם להסביר את הסיבות לבקשתם להיפרד באופן רשמי. את ההליך של התרת נישואין טפסים, כדאי לעשות תוך ייצוג משפטי ובאמצעות עורכי דין שינסחו חוזה התרת נישואין באופן שמאפשר פרידה מכובדת של בני הזוג.

הליכי התרת נישואין

הליך התרת נישואין ללא הסכמה מיועד עבור זוגות שנישאו שלא על פי הדין הדתי בישראל ואחד מבני הזוג מבקש להיפרד. ההלכה היהודית לגבי גירושין ונישאים חל רק כאשר שני בני הזוג הינם יהודים על פי הממסד האורתודוכסי. הליך התרת נישואין ללא הסכמה נתונה לסמכותו של בית המשפט לענייני משפחה ולא לבית הדין הרבני.

לגבי המשך יחסים תרבותיים בפרידה

כאמור, לאחר שבני הזוג מגבשים, פרידה בהסכמה, הם נדרשים לפנות לבית המשפט לענייני משפחה לשם התרת נישואין אזרחיים. כפי שרבים יודעים ומכירים, סכסוכי פרידה יכולים להיות מכוערים ולפגוע גם בילדים, פגיעה מתמשכת. לחתימה על חוזה התרת נישואין בהסכמה, בהליך התרת נישואין אזרחיים, יכולה להיות חשיבות רבה להמשך יחסים תרבותיים.

ביד מי הסמכות המשפטית והדתית

בישראל לא קיים בחוק הליך של נישואים אזרחיים. עם זאת המדינה מכירה בנישואים אזרחיים שנעשו בחוץ לארץ. כאשר זוג נישא באופן אזרחי בחוץ לארץ והסמכות לסיום הנישואים האזרחיים עדיין נמצאת בידי בית הדין הרבני כאשר שני בני הזוג יהודיים מבחינה הלכתית. עבור זוגות שאינם יהודים או אחד מבני הזוג אינו מוכר כיהודי מיועד הליך התרת נישואין של חסרי דת.  ההליך מוגדר על פי החוק להתרת נישואין. החוק מבטל למעשה את הסמכות של בית הדין הרבני ומעביר את ההליך לרשות בית המשפט האזרחי שבסמכותו התרת נישואין של חסרי דת. גם התרת נישואין חד מיניים תהיה בסמכותו של בית המשפט האזרחי.

על התרת נישואין טפסים עם עו”ד ונוטריון המומחה בתחום

במידה ואתם נזקקים להליך התרת נישואין טפסים או רוצים מידע נוסף עבור התרת נישואין חד מיניים, כדאי לכם להכיר את עורכת הדין אירנה שטרן. עורכת הדין הוותיקה מתמחת בתחומים של, צוואות וירושות, דיני חוזים, דיני משפחה, הסכמים וחתימות נוטריוניות. לעורכת דין ונוטריונית אירנה שטרן ניסיון רב השנים בתחומי עיסוקה והיא גאה בגישתה הפרטנית לכל לקוח ומיוצג. 

צור קשר

לפרטים וקביעת פגישת יעוץ מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.