זוגות מעורבים בישראל

כל מה שרצית לדעת על נישואין זוגות מעורבים

הנושא של נישואין זוגות מעורבים של יהודים ולא יהודים הינו מורכב בישראל והדרך היחידה עבורם להתחתן היא באמצעות נישואין אזרחיים. נישואים אזרחיים נדרשים לא רק עבור, נישואין זוגות מעורבים אלא גם למי שמוגדרים על ידי הממסד הדתי כפסולי חיתון, כגון כהן וגרושה או “ממזרים” שנולדו מחוץ לנישואין. גם זוגות חד מיניים יכולים למסד את הקשר שלהם באמצעות נישואים אזרחיים.

על הסמכות המשפטית או הסמכות הדתית

בישראל לא קיים בחוק הליך של נישואים אזרחיים. עם זאת המדינה מכירה בהליכי נישואים לזוגות מעורבים שנעשו בחוץ לארץ. לאחר הנישואין שנערכו מחוץ לישראל יכולים בני הזוג להציג תעודת נישואין חתומה ולהירשם במרשם האוכלוסין הישראלי בתור זוג נשוי. כאשר זוג נישא באופן אזרחי בחוץ לארץ והסמכות לסיום הנישואים האזרחיים עדיין נמצאת בידי בית הדין הרבני כאשר שני בני הזוג יהודיים מבחינה הלכתית.

זוגות מעורבים מבחינה דתית

גם בקרב זוגות מעורבים חילונים ודתיים יש שבוחרים בנישואין אזרחיים על מנת שלא לבוא בברית הנישואין בטקס, שאינו תואם את אורח החיים שלהם והשקפת עולמם של שני בני הזוג. במקרים אחרים זוגות מעורבים חילונים ודתיים, הצד החילוני ילך לקראת הצד הדתי וינהל את החיים בהתאם להלכה כולל בנוגע לטקס הנישואים. המורכבות של היחסים הינה גדולה בקרב זוגות מעורבים דתיה וחילוני אך גם בקרב דתי וחילונית. לגבי זוגות מעורבים דתיה וחילוני שנישאו שלא על פי הדין הדתי בישראל. ההלכה היהודית לגבי גירושין ונישאים חל עליהם, כל עוד שני בני הזוג הינם יהודים על פי הממסד האורתודוכסי.

האחדת התנאים

בעבר מערכת הזכויות והחובות של זוגות נשואים על פי ההלכה הייתה שונה מזו של נישואין של זוגות מעורבים דתי חילוני אזרחית. כיום יש שוויון ביניהם בחקיקה, ומערכת המשפט נוטה לפסוק, במקרים רבים באופן זהה בין סוגי הנישואין.

צור קשר

לפרטים וקביעת פגישת יעוץ מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לייעץ לכם ולעמוד לשירותכם

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם