דיני חוזים

כאשר שני אנשים או יותר, מעוניינים לכרות חוזה ביניהם, הם יעלו את רצונותיהם בכתב, כך שיהיה לכך תוקף משפטי. דיני חוזים המהות היא הצעה וקיבול הצעה של צד אחד והקיבול של הצד השני. על מנת שהחוזה ייחשב כהצעה, ההצעה חייבת לעמוד בכמה תנאים הקבועים בחוק החוזים (חלק כללי) התשל”ג 1973 ובחוק החוזים והתרופות (תרופות בשל הפרת חוזה) התשל”א 1970. יש להתאים את החוזה על פי הצרכים הספציפיים של כל מי שמעוניין לערוך חוזה. למשל חוזה למכירת נכס, חוזה עסקי ועוד.

מניעת סיכונים משפטיים באמצעות עריכת וחתימת חוזה אצל עורך דין דיני חוזים
כל תחום משפטי יש את המומחיות שלו. זו הסיבה כי על מנת לערוך חוזה מקצועי, אשר יקדים תרופה למכה. גמירות הדעת חשובה מאוד כאשר עורכים חוזה. למשל הקיבול חייב להיעשות בהודעה ברורה כאשר החוזה נערך, לפי התנאי סיום נציין כי דיני החוזים מורכבים וסבוכים ומכילים בתוכם הוראות חוק ופסיקה ענפה, שעורך דין דיני חוזים צריך להתעדכן בה באופן שוטף ועליו להיות בקיא ברזי דיני החוזים על מנת לתת את המענה הנכון והרלוונטי ביותר עבור לקוחו.

ההתקשרות בחוזה, חייבת להתבצע מתוך רצון חופשי של מי שמתקשר בהסכם או בחוזה. בתי המשפט מלאים בתביעות אזרחיות הקשורים אל דיני חוזים, כאשר נמצא פגם, או שהחוזה היה “חוזה בכפייה”, שכאשר הצד הנפגע יוכיח זו, אזי החוזה בטל.

חובת תום הלב – הכלל הראשון בדיני חוזים
סעיף 12 לחוק החוזים (חלק כללי) סעיף ב’ אומר כך: ” צד אשר לא נהג בדרך מקובלת ולא בתום לב, יהיה חייב לצד הנפגע פיצויים בעד הנזק שנגרם לו, עקב המשא ומתן או עקב כריתת החוזה.” ההיגיון כאן ברור, שמי שכורת חוזה, עליו לנהוג בתום לב, בהגינות, מוסריות וביושר. מי שמסתיר למשל מידע מהותי, או גורם להטעיה במזיד יוכל לבטל את החוזה, לאחר שהוכיח לביהמ”ש את כוונתו של מי שנהג בחוסר תום לב בכריתת החוזה.

יש לציין, כי דיני חוזים מורכבים ועל עורכי דין העוסקים בנושא זה, חייבים להיות בקיאים בכדי לתת את המענה הנכון והמקצועי עבור לקוחותיהם ולהתעדכן בחוקים ובתיקונים החדשים לחוק החוזים.

על מנת לקבל את השירות הטוב ביותר, אשר מציע שירותי נוטריון ועו”ד תחת קורת גג אחת, מומלץ לפנות אל אירנה שטרן עו”ד ונוטריון, אשר עוסקת שנים בדיני חוזים, ירושה, ודיני משפחה. עורכת הדין מציעה שירותים נוטריונים נוסף וכן משרתת גם את האוכלוסייה הרוסית. המשרד מציע שירות מקצועי, מדויק ואדיב הן בשפה העברי והן בשפה הרוסית.

צור קשר

לפרטים וקביעת פגישת יעוץ מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לייעץ לכם ולעמוד לשירותכם

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם