אפוסטיל

על אישור אפוסטיל ואיך מאשרים אותו

אפוסטיל מהווה אישור של מוסד בעל תוקף מדינתי. אישור אפוסטיל נותן למסמך את התוקף המשפטי בכל המדינות שחתומות על אמנת אפוסטיל. על מנת להוציא את האישור, עורך הדין שולח את המסמך למשרד החוץ והמשפטים ובנוסף לקונסוליה של המדינה אליה מיועד האישור המחייב. רק לאחר שכל הגורמים מאשרים את המסמך, יהיה לו תוקף בינלאומי.

מונחים משפטיים מדויקים

עבור הכנת אפוסטיל למסמכים לארצות דוברות שפה זרה יש לבצע הכנות שונות. את התרגומים של המסמכים בין עברית לשפה המבוקשת ולהפך, יש לעשות תוך שימוש במונחים המשפטיים המדויקים והרלוונטיים, על מנת שבתרגום לא יהיו טעויות ושיבושים מבחינת ניסוח או שפה לא ברורה. כאשר המסמכים מנוסחים בידי עורכת דין שיודעת את מלאכתה היטב, ניתן יהיה לתת למסמכים הרלוונטיים, תוקף מהותי, ראייתי ומשפטי מחייב.

שלבי התהליך

התהליך של שירותי נוטריון ואפוסטיל הינו מורכב מהבחינה הבירוקרטית ויש לעשותו בעזרת עורכת דין המתמחה באותה המדינה. הבירוקרטים שמוסמכים להעניק את האישור כדין, תלויים בתחום בו עוסק המסמך ולשיוכו המנהלי במשרדי הממשלה השונים. המסמכים יכולים להיות תעודות נישואין, אשרות עבודה ואישורי לימודים.

תרגום עבור פעילות עסקית

גם בפעילות כלכלית ועסקית יש צורך לעיתים עבור שירותי נוטריון ואפוסטיל לשם אישור ותרגום מסמכים כגון, תזכיר תקנון של החברה, תעודת התאגדות, הסכמים במקרקעין, הסכמי מכר ורכישה, חוזים מסחריים והסכמי שכירות.

תרגום מרוסית ולרוסית

במסגרת הוצאת אפוסטיל בשפה הרוסית נדרש לעיתים הכנת ייפוי כוח להוצאת מסמכים ברוסיה. עורכת דין לאוכלוסיית יוצאי ברית המועצות, צריכה לדעת לבצע תרגום תעודות רשמיות, כמו תעודות לידה, נישואין ופטירה. במקרים רבים היא נדרשת גם לתרגום מסמכי לימודים של מוסדות זרים ותרגום תעודות גמר לעברית, לשם המשך לימודים בארץ. שירותי אפוסטיל נפוצים הם של משרד הדתות ומשרד החוץ.

אישור אפוסטיל מעו”ד ונוטריון מומחה

במידה ואתם נזקקים להוציא אישר אפוסטיל בשפה הרוסית, כדאי לכם להכיר את עורכת הדין אירנה שטרן. עורכת הדין הוותיקה מתמחת בתחומים של, צוואות וירושות, דיני חוזים, דיני משפחה, הסכמים וחתימות נוטריוניות. לעורכת דין ונוטריונית אירנה שטרן ניסיון רב השנים בתחומי עיסוקה. היא גאה בגישתה הפרטנית לכל לקוח ומיוצג. משרדה מציע ללקוחות שירותים משפטיים ונוטריונים עבור אוכלוסיית דוברי הרוסית כך ששירותי המשרד ניתנים בעברית וברוסית.

צור קשר

לפרטים וקביעת פגישת יעוץ מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לייעץ לכם ולעמוד לשירותכם

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם