עורך דין לענייני חוזים

עורך דין לענייני חוזים וחשיבותו בתהליך רכישת דירה

בתהליך של רכישה או מכירה של דירה, יש תפקיד מרכזי לעבודתו של עורך דין לענייני חוזים לאורך כל הדרך. רכישת דירה היא, בדרך כלל הפעילות הכלכלית הגדולה והמשמעותית ביותר של רוב המשפחות הישראליות. תפקידו של עורך דין לענייני חוזים המייצג את הקונים, הוא לדאוג להסכם מכר טוב, על מנת להבטיח לרוכשים שכספם לא ייעלם ושאכן יקבלו את דירתם מהמוכר כמצופה, ללא הפתעות או הוצאות בלתי צפויות.

הגנות על הקונה

ההגנה על הקונה בתהליך הרכישה מושגת בעזרת שלבים ברורים המבוצעים על ידי עורך דין לענייני חוזים ומוגדרים בחוזה. על מנת להשיג מטרה זו, עו”ד דיני חוזים מפרט בהסכם את התמורה עליה הסכימו הצדדים, תאריך הכניסה לדירה, טבלת התשלומים ומועדם, בהתאם לקיום ההתחייבויות של הצד השני. בהסתמך על דיני חוזים עו”ד מנסח סעיפים והוראות לעניין המשכנתאות וההתחייבויות לצדדים שלישיים. הניסוח של הסכם המכר, צריך להיות מפורט ולהגדיר סנקציות ברורות, על הפרת כל סעיף. ניסוח מפורט בהתאם להוראות והכללים של דיני חוזים הפרת חוזה ופיצויים כדין.

בדיקות מקדמיות

עוד לפני החתימה על ההסכם, עו”ד דיני חוזים מקרקעין צריך לבצע עבור הרוכשים, מספר בדיקות מקדימות שנועדו להגן עליהם. עליו לבדוק את נסח הטאבו ואישור הזכויות ממנהל מקרקעי ישראל, על מנת להבטיח שמוכר, הוא אכן הבעלים החוקיים של הנכס הנמכר. בנוסף עו”ד דיני חוזים מקרקעין צריך לוודא שהנכס נקי משעבודים או עיקולים לצדדים שלישיים, מכיוון שכאשר אדם רונה נכס משועבד, במידה והשעבוד לא מוסר מראש, הקונה עלול לאבד את הנכס, במידה והמוכר לא ישלם את חובותיו לגוף המשעבד. מלבד הבדיקה של כל המשכנתאות, הערות האזהרה וההתחייבויות לצדדים שלישיים, עו”ד דיני חוזים צריך לבדוק שהנכס נקי מצו מניעה, צו הפקעה או צו הריסה. גם הנושא של חריגות בנייה ווידוא שהנכס הנמכר בנוי כדין, הוא בתחום אחריותו של עורך דין לענייני חוזים המלווה את הקונים.

עורך דין לענייני חוזים מנוסה ומקצועי

אם אתם מחפשים זקוקים למידע נוסף לגבי, ניסוח הסכם מכר, דיני חוזים הפרת חוזה או שאתם מתעניינים לגבי, דיני חוזים עו”ד צרו קשר, עם עורך דין לענייני חוזים אירנה שטרן כאן באתר. משרדנו מתמחה בדיני חוזים ובעל ניסיון רב בניסוח של הסכמי מכר וייצוג של קונים ומוכרים לאורך כל התהליך. עורכת הדין אירנה שטרן יכולה להבטיח לכם ליווי אישי ומקצועי ולהגן עליכם ועל כספכם במהלך קנייה או מכירת דירה.

צור קשר

לפרטים וקביעת פגישת יעוץ מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לייעץ לכם ולעמוד לשירותכם

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם